כדי להוסיף תגובה משלכם בספר-האורחים של האתר לחצו כאן

 


 1/07/14

ברכות על העלאת האתר בעיצוב חדש נפלא!
אינני מכיר אתר מורשת קרב והנצחה  כה מכובד ומכבד, מפואר ומפאר, מעוצב ומעצב כאתר חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים!
הלב נמלא גאוה להיות שותף למורשת המפוארה הזו ושמחה על הצלחת הבאתה אל מאות אלפים כן ירבו.
יישר כח!

שלכם,
אהוד גרוס

1/07/14

ברכות לאמנון רשף ולצוות אתר חטיבה 14 על האתר החדש והמצוין של החטיבה.
כל הכבוד על ההשקעה והאיכות שאין שני להם.

איציק אגם
גדס”ר 87, אוג’ 143 ת”פ חט’ 14 ברוב המלחמה


10/5/14

אמנון שלום,
תודתי ותודת הקהל הרב שנכח בהרצאתך המרתקת והמאלפת בערב יום הזיכרון תשע”ד – 4 במאי 2014 במועדון במשמר השרון.

הקהל ישב מרותק לדבריך, והמפגש שתוכנן לשעה וחצי נמשך מעבר לשעתים, ועוד שיחות אחדות ישירות איתך אחרי ההרצאה.
חברים וקרובים שנכחו הביעו בפני למחרת כמה מעניינת הייתה הרצאתך ואחרים הצטערו שלא נכחו.
ההרצאה שלך נבנתה באופן דידקטי וכללה חידון, מצגת על הכוחות המצרים שטרם ראינו וחומרים מהקשר, אף פעם לא נחשפתי לחומרים אלו עד עתה.
הליווי הטכני של יוסי ברקאי עם חומרי המצגת השונים עבד ללא דופי, כמצופה, ורינה יקיר דאגה להכין שתייה לבאי המועדון. תודה לרינה וליוסי.

בתודה ובברכה,
יונה סידרר


 5/4/14

אמנון יקירנו, אנחנו לא אנשי צבא אבל מודים לעולם שיש אנשים נפלאים כמוך בעלי יושרה וערכים אמיתיים ביחוד על רקע הסיאוב והריקבון שפושה בכל חלקה טובה בממסד האזרחי והצבאי.
אני קראתי את ספרך לאט אבל ביסודיות. ישי בדרך. שמחים להיות חברים שלך ושל עירית אהובתנו משכבר…

טובה אבירם

 


28/2/14

ברכות לאחינו, לוחמי ומפקדי חטיבת “המחץ” 14, בעבר ובהווה-על השארות מורשתה של מסגרת פאר זו כחלק אינטגרלי מחוסנו, גדולתו, פארו וכבודו של חיל השריון הישראלי.
השמחה גדולה ומכופלת על כי גדודיה המיתולוגיים נשארו, וכי שמו של גדס”ר 87 מצא את דרכו אליה-חסד גדול נעשה כאן, הגם שכל גדוד הרוויח את מקומו זה בשורות החטיבה ביושר ובזכות מלאה.
השיריונאים בכל חטיבות המילואים גאים בחטיבה 14 ומורשתה, ושמחים על איתנות המורשת שלא הכזיבה גם הפעם!

כה לחי, ולו רק בעתות של שלום,

סא”ל (במיל”) אחיעד הדני
מפקד גדוד 396 במילואים


2/10/13

חורה ומפריע לי מאד שפעילותו של גדוד 9 במלחמה נוראה זו אינה מודגשת כלל נכון שהיינו ת”פ חטיבה מרחבית בגזרה הצפונית אבל ענדנו את תג החטיבה לדעתי ימין הראוי היה להזכיר אותנו בספר שהמח”ט פירסם.

צביקה יעקובסון
גדוד 9, פלוגה מ’, צוות 3ב’


25/9/13

שמעתי הבוקר תכנית רדיו על מלחמת 73. לפני כן לא הייתי מודע לחטיבה ופועלה. אני הייתי ילד אז, אבל מרגיש שהייתם גורם מרכזי בכך שאנו חיים ומשגשגים.
תודה!

יואב ישינצקי-ישי


 20/9/13

הספר “לא נחדל!” מתאר ברתק את דרכה של החטיבה במלחמת יום כיפור. סכין המנתחים של אמנון רשף (המח”ט) חדה ומדויקת. החיתוך והביקורת עוברים בנועם דרך כל שדרת הפיקוד, כולל כותבה. הספר מביא לתודעת הציבור את משימות החטיבה והישגיה הראויים לשבח. נדמה כי נעשה הצדק ודברי ימי החטיבה במלחמה הקשה ההיא חקוקים ונגישים כעת.

אשרי העם שאלו בניו ומפקדיו, יהי זכר הנופלים ברוך.

עפר שיאון


30/9/12

קבלתי לפני מספר ימים את הניוזלטר האחרון של החטיבה. העלית בו מספר לא מבוטל של הקלטות מרשת הקשר החטיבתית – ועל כך, כל הכבוד!
ברצוני לשוב ולציין את מלוא הערכתנו והוקרתנו על עבודת הקודש אשר אתה עושה בהנצחת מורשת הקרב שלנו ושל החטיבה אשר אתה פיקדת עליה בצורה כה מופלאה!!
ועל כך, יישר כוח!!

צביקה קוגלר
פלס”ר 14


 25/9/12

לוחמי החטיבה היו בני כל העדות עולים וותיקים דתיים וחילוניים ובעוז לחימתם שיקפו את אחדות ישראל שיש להתגעגע אליה…..
איריס אהרון


25/9/12

לוחמי החטיבה שילמו בחייהם גופם ונפשם להציל את מדינת ישראל מול אלפי לוחמים מצרים. גבורה צריכה אמת ולא יחסי ציבור. תנצבה

יעקב


19/9/12

אני יליד 1973 . אל האתר הגעתי מתוך סקרנות ,לאחר קריאת הספר החווה הסינית (אילן כפיר) .במהלך הקריאה התרגשתי עד דמעות.ברצוני להודות לכל מי שלקח חלק במלחמה הקשה הזו ,אני מאחל לכולכם שלוות נפש ובריאות.

יוני אילן


8/9/12

אני יליד קיץ 74 , ונהריתי ככל הנראה בחופשה הראשונה לאחרי המלחמה ובזמני שירתתי שרות קרבי ושרות קבע.
סיימתי כרגע לקרוא את הספר החווה הסינית וכמו ספרים אחרים על המלחמה הארורה ההיא הוא היה מרתק. הלוואי שהמפקדים של היום היו ולו חלקיק ממה שהתגלם באלוף אמנון רשף באותה מלחמה ובשאר החיילים.

רוצה להגיד לכם תודה ,לכולכם , שיש לנו היום מדינה ואני ממש לא בטוח לצערי, שצה”ל של היום יוכל לאותה סיטואציה בעיקר בשל חולשת וריקבון ההנהגה (הפוליטית והצבאית) והעובדה שצה”ל הוא כבר לא צבא העם יותר.

ניר לוי


8/1/12

עשיתי באתר החטיבה שימוש רב ללמידה והעשרה בכל הקשור לקרבות הבלימה של צה”ל בכלל והחטיבה בפרט ביום הכיפורים בגזרת סיני. די היה לעבור על דפי האתר השונים לקרוא, לראות ולשמוע בכדי לדעת רבות על ההקרבה, התעוזה והאומץ האדיר שהיה בידי לוחמי החטיבה בימים שלפני המלחמה ואלו שלאחריה.

יישר כוח על אתר ייחודי וכל כך איכותי וכמובן הערכה על ההקרבה האדירה.

אלעד


11/10/11

נכחתי בערב העיון שנערך ב-6.10.2011 במכללת תל אביב לרגל ציון 38 שנים למלחמת יום הכיפורים.
ברצוני לציין לטובה את הכנס , הן מבחינת הארגון והן מבחינת התוכן. ההרצאות היו מעניינות (אפשר היה להאריך את שתי ההרצאות הראשונות במעט מאחר והנושאים שהועברו בהן הם מעניינים מאד)והמקום היה מכובד ומתאים לארוע מסוג זה. לי , כאחד שלא השתייך לחטיבה אך מתעניין במורשת הקרב של צה”ל , היה מרגש לראות את נוכחות המשתתפים מקרב מפקדי וחיילי חטיבה 14 בערב זה.
תודה רבה על הכנס וכל הכבוד על האתר המעניין והמצוין של חטיבה 14.

בברכה,
זהר רונן


7/10/11

הייתי חיילת בגדוד בזמן מלחמת ההתשה. רבים מן הנופלים הכרתי ממהלך שירותי. המלחמה תפסה אותי כאשר אני נושאת כבר ילדה בת שנתיים. אנשים יקרים היו הלוחמים שנפלו בקרב.
קראתי את הספר “אבירי לב”. הספר עשוי טוב ומשמש מזכרת חזקה לימים ולאירועים. למשפחות – הזמן לא מפייס את הזכרון

שלומה מאשדוד


3/10/11

אני קצין שריון גאה מחטיבה 211 שפורקה. היום קצין מילואים בחטיבת “הראל”.
קראתי וחקרתי הרבה על חטיבה 14 ואני חושב שעם ישראל לא מודע לגבורה ולמהפך שעשתה החטיבה הסדירה במלחמת יום כיפור.
אתם הגיבורים של עם ישראל! חבל שעם ישראל לא למד ולא יודע מהיא גבורה! בבקשה ממך איש אמיץ ונערץ, גלה לעם ישראל את הסיפורים המדהימים של החטיבה.
למען נדע ונוכל לספר לדורות הבאים גבורותיו של החיל הקרבי ביותר שיש לנו השריון!

י.א שיריונר גאה


2/10/11

שנה טובה לכל הלוחמים האמיצים של החטיבה ובראשם למח”ט האלוף אמנון רשף

הלל כרמל


4/9/11

לעורך האתר שלום,
כפי שניתן להתרשם מקריאת החוברת “הקרב על תעוז מצווה”, היה זה קרב של טנק בודד שהגן בחירוף נפש נגד כוחות שריון וקומנדו על חיילי המפקדה הנצורים בתעוז מצוה.
מעולם לא הצלחתי להבין, איך למרות הכל, הושמטו שמות 2 מלוחמי הטנק: אני- נפתלי ברזילינהג הטנק, וחברי אביחי בולקובשטיין הטען-קשר. פעמיים (לפני כ-20 שנה ולפני כ-10 שנים) פניתי למפיקי החוברת ונעניתי ע”י ר” ענף הסטוריה במפקדת קצין חינוך ראשי, שהנעוות יתוקן וכלום לא קרה. אולי אתה עורך האתר תמצא דרך הולמת לעשות זאת למען ילדינו ונכדינו ששואלים בצדק: “הכיצד ייתכן?”

נפתלי ברזילי


28/7/11

שלום לכם.

כמי שעוקב כבר שנים רבות אחר אירועי קרבות הצליחה , ולמעשה מאז נטלתי בהם חלק מינורי כקצין צעיר באחד מגדודי הארטילריה בא.א. 214, סברתי תמיד כי מן הראוי לחקור ולפרסם את קרבותיה של חטיבה 14, אשר שנים רבות היו בגדר נעלם. מחקריו המעמיקים של אמנון רשף, שהינם מחקרים הראויים להוות עבודת תיזה לתואר שלישי, פתרו לי – כאחד שקרא כמעט כל מילה שנכתבה בנושא- סוגיות רבות. המחקרים הנוגעים להיערכות האוייב ופעילותו, הינם מחקרים יחודיים, באשר עד היום לא מצאתי בכתובים כל משנה סדורה, הנוגעת לפעילות הצבא המצרי.

קריאת המחקרים באתר מחזירה אותי כמעט 38 שנים לאחור. עד היום אני יכול לזכור את הקולות בקשר, להזכר בקול הרגוע והשקט של מפקד חטיבה 14, אשר היטיב להסתיר מאזניו של מאזין מן הצד כמוני את הדרמה שהתרחשה קילומטרים מעטים מערבית לי. זכור לי גם קולו של המס”ח בן דוד, שביקש סיוע ארטילרי לאזור אמיר וסביבותיו. רק בשנים האחרונות, רבות הודות לאתר חטיבה 14 ולספרים ואתרים נוספים, מתחיל הפאזל להשתבץ לתמונה ברורה. עד היום אני מתקשה להבין כיצד הוטלה משימה כה סבוכה, אשר עירבה מספר זירות משנה במרחב כה סבוך על מח”ט אחד, אשר אמור היה לפקד מתוך טנק על איגוד כה גדול ומגוון של כוחות, מול אוייב בלתי ידוע, בקרב שנועד מלכתחילה להיות קרב היתקלות, על כל הקשיים הכרוכים בניהולו. נראה כי רק מפקדים שקורצו מחומר מיוחד יכלו להתמודד עם משימה כזאת, אשר הפכה את פני הלחימה בחזית הדרום כולה.

בברכה,
בני


13/7/11

ברצוני להביע תודה והערכה על העבודה המונומנטלית שאתם עושים בהשמעת רשת הקשר “מקדח” של קרבות בוקר ה-16 באוקטובר 73.
קרבות אלה היו, לטעמי, מהקרבות היותר קשים ומסובכים שידע צה”ל מימיו. שמיעת רשת הקשר מבהירה ונותנת תמונה של מהלכי קרבות חטיבה 14 באותו בוקר וכן נותנת תשובות להרבה אי ודאויות.
בבוקר המדובר הייתי כל כך עסוק בחילוץ ופינוי שלא שיערתי, מה שהיום אני למד, כמה כוחות ומשימות היו לבצע בו זמנית. ארשה לעצמי לצטט את איתן שריר מפקד טנק מגדס”ר 87: “היינו מאות ספורות בקו הדם מול אלפים רבים מצוידים במיטב הנשק והחימוש נראים ולא רואים ויכולנו להם”.

ועל כך הרבה תודה והערכה.
בכבוד והערכה,
צבי אבירם
סמג”ד גדס”ר 87


23/3/11

תודה רבה יש פה הרבה מה ללמוד והיותר מזה הרבה לאן לשאוף-יישר כוח לאמנון ולאנשיו!!! אכן גיבורי ישראל.

א.ט
מח”ט צעיר


4/2/11

כל הכבוד נהנתי לשמוע את ההקלטות של רשת הקשר האוגדתית ולשמוע שוב את קולו של האחד והיחיד אריק שרון. ממש מהנה!

מוטי אפרתי


31/12/10

גלשתי לאתר חטיבה 14 במסגרת חיפוש שעשיתי ומצאתי את האתר מושקע ורציני, לא כל חטיבה הרימה אתר כזה, כל הכבוד !!!

יובל


9/10/10

צפיתי זה עתה בסרט על חטיבה 14 ובדיון באולפן בערוץ 1 שהתקיים אחרי הקרנת הסרט.בעקבות הדברים חיפשתי והגעתי לאתר זה וקראתי בעיון רב את כל דו”ח המח”ט על הלחימה ביום כיפור על פרטיו ונספחיו. ברצוני לומר כי לדעתי לחימת החטיבה ותפקוד המפקדים הינם מופת צבאי נדיר ומעורר השתאות. מעבר לכך כתיבת דו”ח המח”ט המופיע באתר היתה מעשה נכון ומעורר כבוד לכשעצמו, וחבל מאד על היעדרם של דברים מקבילים בקשר ללחימת מרבית היחידות האחרות בצה”ל. ומעבר לתודה, אני מביע הערכה גדולה על היעדר האדרה עצמית מכל סוג שהוא במכלול הדברים.

אהוד שלוני


15/9/10

שמי אביחי ואני רכז החינוך החברתי בתיכון “המושבה” בזכרון-יעקב.
תחילה, אציין כי כולי הערכה וכבוד כלפי היחידה ושירותיה, שכן יום לאחר שכתבתי אליה הודעה אלקטרונית עם בקשה למפגש בית ספרי עם אדם בעל עיטור עוז, התקשר אליי תת-אלוף במיל” אברהם אלמוג (שעות בודדות אחרי נחיתתו מחו”ל באותו היום!, ואמר כי התבקש להיענות לבקשתי, וכי יגיע בשמחה אלינו בהתנדבות. אלמוג (בשמו הצבאי המקוצר) הגיע לשלוש!!! הרצאות בפני תלמידי כיתות ט” ו- י”, ובמיומנות, רהיטות ועניין שטח בפניהם רקע
למלחמות ישראל והעמקה במלחמת יום הכיפורים בדגש על הקרב בחווה הסינית. כל זאת עשה תוך שהוא מקדש ערכי זהב כגון: נאמנות למדינה, חשיבות השירות בצה”ל, שיתוף פעולה, אהבת המולדת והעם ועוד.

ממשוב שנערך בקרב התלמידים הועלו ביקורות נפלאות ומרגשות של גילוי עניין, איכות ומסר.

אנו מודים לאלמוג אברהם על השקעתו, מסירותו והתהליך שעבר איתנו בחודש האחרון, ומקווים לשמור על קשר זה עוד שנים רבות.

כמו-כן אנו מודים לחטיבה 14 על שימוש דוגמה ארצית לקידום ערכים קדושים דרך החינוך – הכלי החשוב ביותר ליצירת חברה מתוקנת

ומדינה מאוחדת.
יישר-כוח!

אביחי גיאת


5/1/10

אתר חטיבה 14 הוא אתר מעולה: ערוך כראוי, מסודר וידידותי למשתמש. תיאור הלחימה, שעל פי התרשמותי לא נערך בעת האחרונה אלא די סמוך למלחמה, נראה כמו תחקיר שנערך ונוהל בידו האמונה של מפקד מסודר: ברור, תמציתי, מנוסח כראוי, בלי בלה-בלה המאפיין תכופות כתיבה צבאית מסוג זה. תיאורי הקרבות, שליטת המח”ט ביחידות החטיבה, חלקו האישי ללא-חת בקרבות, ושיקוליו בניהול הלחימה, אך מעצימים את דמותו כמפקד, העולה מדברים ששמעתי וקראתי עליו מאת לוחמי חטיבתו.

משה מכנס


28/9/09

ברצוני להודות לכל מי שהשקיע וממשיך לתרום לאתר חטיבה 14. קשה להפריז בחשיבותו של האתר לכל מי שמעורב , בדרך זו או אחרת, בסיפורה של החטיבה. יישר כוח !

בתיה מלמד (אחותו של סרן חנוך סנדרוב הי”ד)


30/1/09

קראתי באתר את השבוצים המוכתמים בדם שכתב נמרוד כמה שעות לפני פרוץ המלחמה ומצאתי את שמי בנגמש 2ב בו היינו בתצפית על התעלה. מרגש מאד ומחזיר אותי לזמן ההוא. אשמח לשמוע מחברי לנגמש:אביר בראל או מוטלה או אבנר כספי( בארה”ב).

ערן הלוי


7/12/08

מודה לכם על העבודה שהשקעתם בהכנסת חוברת הזכרון לאחי חיים אלון ז”ל לדף הזכרון על שמו.
כמו כן כל הכבוד על האתר והחומר שמופיע בו.

שרגא אלון


הוספת תגובה לספר האורחים

ספר האורחים מיועד לתגובות כלליות הנוגעות לאתר החטיבה ולמורשת החטיבה בלבד. תגובות הקשורות למאמר מסויים, נא לפרסם בדף המאמר. שאלות או הערות, נא לשלוח אלינו באמצעות דף “צור קשר“. בקשה לאיתור לוחם מהחטיבה, נא לפרסם בדף “איתור לוחמים“.

שם מלא (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תוכן ההודעה (חובה)

כדי לודא שאתה לא רובוט, אנא ענה על השאלה הבאה
1+1=? 

הערה: המייל שלך לא יוצג בפני הקוראים.